Ako vznikol Beliansky elixír

14.01.2019

Dnes by sme Vám chceli predstaviť jedinečný produkt, ktorý vznikol pod štítmi Belianskych Tatier, Beliansky elixír. V Ždiari žijeme už niekoľko rokov. Príroda je tu naozaj jedinečná, krásna a inšpirujúca. Ždiar sa nachádza v údolí medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou. Práve existencia rozmanitej flóry bola inšpiráciou pre tento divoký bylinkový balzam. Má priam krikľavožltú farbu, a to bez akýchkoľvek umelých farbív. Tajomstvom jeho farby je vzácny, za studena lisovaný olej z divej šípky. Tento olej má protizápalové účinky a je vhodný na vrásky, jazvy, strie, ekzémy a pigmentové škvrny.


Beliansky elixír dopĺňajú aj ďalšie za studena lisované oleje, a to olej z malinových semien a brusnicový olej. Práve maliny sa v posledných rokoch, v dôsledku výrubu stromov, stali často sa vyskytujúcou plodinou v tunajších lesoch. Olej z ich semien je vynikajúci antioxidant, má vysoký obsah vitamínu A a E a je zdrojom omega 3 a 6 mastných kyselín. Bráni starnutiu pokožky a chráni bunky pred poškodením v dôsledku UV žiarenia. Brusnicový olej je najviac nenasýteným olejom, čo znamená, že má vynikajúce hydratačné vlastnosti. Je ľahko a rýchlo vstrebateľný a obsahuje každý komponent vitamínu E vrátane tokotrienolu, známeho ako "super vitamín E", ktorý zlepšuje hydratáciu pokožky.

Beliansky elixír obsahuje včelie produkty - raw med z našej domácej včelnice, včelí vosk, peľ a propolisovú tinktúru. Med je pre pokožku výživný, antibakteriálny, hojivý a hydratačný. Je to včelí produkt plný minerálov, enzýmov, minerálnych solí, ésenciálnych olejov a peľov a je geniálnym zvlhčovačom pleti. Peľ obsahuje nukleové kyseliny, ktoré majú priaznivé účinky na spomaľovanie starnutia, vypína pleť a vyhladzuje vrásky. Včelí vosk má zase ochrannú, upokojujúcu, regeneračnú a ošetrujúcu funkciu. Propolisovú tinktúru sme pridali kvôli antibakteriálnym, hojivým a dezinfekčným účinkom, ktoré ocení najmä problematická pleť. Propolis dokáže výrazne zlepšiť kvalitu pleti.

Na podporu protizápalového účinku obsahuje Beliansky elixír aj BIO extrakty z rozmarínu a harmančeka.


Pre tých z Vás, ktorí ste navštívili Ždiar v lete, je určite nezabudnuteľná vôňa tunajších lúk, ktoré sú plné materinej dúšky. Pre mňa je to vôňa domova. Preto nesmie v bylinkovom balzame chýbať.

Beliansky elixír je 100% prírodný produkt, neobsahuje žiadne umelé farbivá, parabény a ropné deriváty, nebol testovaný na zvieratách a je balený v ekologickom hnedom skle. Vo všeobecnosti má elixír veľmi dobrú znášanlivosť, a to aj pri citlivej a problematickej pleti.

Beliansky elixír sa stal víťazom v súťaži o najlepší slovenský med, medovinu, peľ a medovník z príležitosti Celoštátnej poľnohospodárskej výstavy Agrokomplex 2018 v kategórii Mydlo a kozmetika.

Tak teda, vyskúšajte, ako funguje tento jedinečný divoký balzam a zažite podhorské lúky na vlastnej koži :)

U šťastnej včely

Prírodná kozmetika z Belianskych Tatier. Kozmetické produkty z kvalitných surovín unikátne ako tatranská príroda.

INFORMÁCIE

Obchodné podmienky

Výrobca a distribútor produktov: Obchodné meno: Ing. Michal Gažovič
Miesto podnikania: 059 55 Ždiar 814
IČO: 47080582
DIČ: 1085045016
IČ DPH: Neplatca DPH

RÝCHLY KONTAKT

stastnavcela@gmail.com
+421 948 912 767